Dovolte nás upozornit na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
Neohodnoceno

Chardonnay - 2021 - Suché - Jakostní víno

Chardonnay z Pálavy od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova je výborné, jakostní suché víno. Pokud hledáte víno s příjemnou cenou, je to dobrá volba!

Můžeme doručit do:
14.12.2022
Skladem
130 Kč / ks 107,44 Kč bez DPH

Chardonnay z Pálavy od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova má světle žlutou až zelenožlutou barvu. Vůně je intenzivní, plná, harmonická. Chuť plná, dlouho doznívající, jemně kořenitá s elegantní kyselinou, minerální až křemenná. Ve vůni a chuti můžeme hledat zelené jablko, hrušku, citrusové plody, pomerančovou marmeládu, mandle, ocelové tóny, minerály a vanilku. Pokud hledáte suché víno s příjemnou cenou, je to dobrá volba!

Obsah alkoholu 12,5 %
Obsah kyselin 6,2 g/l
Přívlastek Jakostní víno
Ročník 2021
Obsah cukru 0,5 g/l
Viniční trať Stará hora
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

Vinařství Jiří Šilinek Pavlov Logo

Vinařství Jiří Šilinek bylo založeno v roce 1990 a navázali na mnohaletou tradici pěstování révy vinné a výroby vína na Pálavě. Profilují se jako rodinný podnik s roční produkcí do deseti vagónů hroznů. Vinice mají ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích a tyto se vyznačují vysokým obsahem volného vápna v půdě. Tato skutečnost dává vínům nenapodobitelnou minerální dochuť. Vinohrady mají v programu Integrované produkce. Hrozny jsou zpracovány reduktivní metodou. Po alkoholové fermentaci a vyškolení zrají naše vína v ležáckém sklepě. Vína se vyrábějí moderní reduktivní metodou přinášející ovocité aromata. Červená vína se vyrábějí ve vinifikátorech nejprve studenou macerací bez fermentace a následnou teplou fermentací. Tato vína zrají před lahvováním v klasických i barikových sudech. Jsou tradičními výrobci vín ledových a slámových.

Při sběru odrůd révy vinné se snaží o maximálně šetrné zacházení s hrozny. Ty převáží v co nejkratší době z vinice do zpracovatelského sklepa. Vinný mošt lisují v pneumatických lisech po maceraci při zchlazeném rmutu.

Odrůda Pálava byla dokonce vybrána jako mateční vinice pro množení této odrůdy. To je obrovský úspěch a zhodnocení dlouholeté precizní práce.

Šilinek Pavlov Vinařství_1Šilinek Pavlov VinařstvíVinařství Jiří Šilinek Pavlov_1

Zpět do obchodu