Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
Neohodnoceno

Merlot Family Reserve - 2020 - Suché - Pozdní sběr

Merlot z Pálavy od Vinařství Jiří Ilias je bez nadsázky nejlepším červeným vínem, které je možné v našich zeměpisných podmínkách vypěstovat!

Můžeme doručit do:
23.3.2023
Skladem
Značka: Ilias - Pavlov
490 Kč / ks 404,96 Kč bez DPH
d5d31a9aa37ab465e734c22aed60367c
Novinka Tip

Merlot z Pálavy od Vinařství Jiří Ilias má typicky merlotovou - tmavě granátovou barvu. Vůně je jemná, s tóny přezrálého černého rybízu. V chuti je patrný nízký obsah kyselin, plnost, hebkost, vláčnost, dlouhé doznívání. Ve vůni a chuti můžeme hledat černé třešně, švestky, ostružiny, kompot, fíky a růže. Víno je velice vhodné k dlouhodobému zrání v láhvi, zráním získá smetanovo-vanilkový nádech.

Obsah alkoholu 14 %
Obsah kyselin 6 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2020
Obsah cukru 0,1 g/l
Viniční trať Slunný vrch
Barva vína Červené víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

 

Vinařství Jiří Ilias logo Pavlov 

Vinařství je vskutku rodinného charakteru - veškeré práce zastávají vlastními silami rodinní příslušníci (pravda s občasnou vydatnou výpomocí přátel a známých). Historie vinařství je sice poměrně krátká, ale zato dynamická. Vše začalo jednoho osudového dne v roce 1998, kdy si pan Ilias v malebném Pavlově jako základnu pro své rybářské výpady vyhlédl polorozpadlou chalupu. Stavení společně s bratrem Tomášem přestavěli do dnešní obyvatelné podoby. A když při čekání na nějaký ten úlovek přemýšlel, jak nejlépe zabezpečit početnou rodinu, napadlo ho, že by si mohl zkusit vyrobit vlastní víno. Své první dva demižony vyrobil v roce 2000 u Radka Nepraše, který mu byl ve vinařských začátcích ochotným a trpělivým rádcem.

V roce 2011 bylo ukončeno přechodné období a od té doby vyrábí vína v bio kvalitě. Laicky řečeno, vína neošetřuje chemickými prostředky, ale v boji proti škůdcům, nemocem a nepřízni počasí používá šetrné přírodní přípravky, jako například fenyklový olej, prášek do pečiva nebo vodní sklo, případně povolené ochranné prostředky na bázi síry a mědi.

Jiří Ilias - "K naší filozofii patří také značná míra volnosti, kterou dopřáváme našim zákazníkům. Na našich etiketách totiž nenajdete popis, jaké chutě a vůně v té či oné lahvi hledat. To vše ponecháváme zcela na představivosti, chuťových pohárcích a čichových buňkách milovníků našich vín."

Vinařství IliasVina%C5%99stv%C3%AD%20Ilias%202

Zpět do obchodu