Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
Neohodnoceno

Pinot gris - 2019 - Polosuché - Pozdní sběr

Pinot gris je jedním z mála polosuchých vín od vinařství Jiří Ilias z Pavlova. Pokud si přejete jejich polosuchou raritu ochutnat, doporučujeme určitě neotálet!

Můžeme doručit do:
1.6.2023
Skladem
Značka: Ilias - Pavlov
280 Kč / ks 231,40 Kč bez DPH
e7a7f2ec2f1776d62ae665e27e3f3321
Tip

Víno Pinot gris z Pálavy od Vinařství Jiří Ilias z Pavlova má barvu zlatožlutou. Vůně je neutrální s ovocnými tóny. Chuť je plná, hebká, s vysokým extraktem, s příjemným obsahem alkoholu. Víno je tak harmonické, vláčné, s utlumeným působením kyselin, dochuť je dlouhotrvající. Ve vůni a chuti můžeme hledat pomeranč, grapefruit, meruňky, oříšky a med, koření, botrytické tóny, jablka, hrušky, mango, květiny, vanilku. Víno je vhodné k archivaci, může v lahvi ještě několik let vyzrávat.

Obsah alkoholu 12,5 %
Obsah kyselin 6,9 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2019
Obsah cukru 14 g/l
Viniční trať Slunný vrch
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Polosuché

Vinařství Jiří Ilias logo Pavlov 

Vinařství je vskutku rodinného charakteru - veškeré práce zastávají vlastními silami rodinní příslušníci (pravda s občasnou vydatnou výpomocí přátel a známých). Historie vinařství je sice poměrně krátká, ale zato dynamická. Vše začalo jednoho osudového dne v roce 1998, kdy si pan Ilias v malebném Pavlově jako základnu pro své rybářské výpady vyhlédl polorozpadlou chalupu. Stavení společně s bratrem Tomášem přestavěli do dnešní obyvatelné podoby. A když při čekání na nějaký ten úlovek přemýšlel, jak nejlépe zabezpečit početnou rodinu, napadlo ho, že by si mohl zkusit vyrobit vlastní víno. Své první dva demižony vyrobil v roce 2000 u Radka Nepraše, který mu byl ve vinařských začátcích ochotným a trpělivým rádcem.

V roce 2011 bylo ukončeno přechodné období a od té doby vyrábí vína v bio kvalitě. Laicky řečeno, vína neošetřuje chemickými prostředky, ale v boji proti škůdcům, nemocem a nepřízni počasí používá šetrné přírodní přípravky, jako například fenyklový olej, prášek do pečiva nebo vodní sklo, případně povolené ochranné prostředky na bázi síry a mědi.

Jiří Ilias - "K naší filozofii patří také značná míra volnosti, kterou dopřáváme našim zákazníkům. Na našich etiketách totiž nenajdete popis, jaké chutě a vůně v té či oné lahvi hledat. To vše ponecháváme zcela na představivosti, chuťových pohárcích a čichových buňkách milovníků našich vín."

Vinařství IliasVina%C5%99stv%C3%AD%20Ilias%202

Zpět do obchodu