Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
Neohodnoceno

Solaris - 2020 - Suché - Pozdní sběr

Solaris z Pálavy od Vinařství Šilinek z Pavlova. Solaris latinsky znamená sluneční, pokud si přejete mít uchovanou sluneční záři z Pálavy v lahvi vína, tak tady je!

Můžeme doručit do:
9.2.2023
Skladem
180 Kč / ks 148,76 Kč bez DPH

Solaris (latinsky sluneční) je plné víno s vysokou kvalitou, plným tělem, s dostatečnou aciditou a příjemným obsahem alkoholu. Ve vůni a chuti má více ovocnější a květinový nádech s velmi jemným muškátem. V chuti nalezneme tóny připomínajícími ananas a lískový oříšek.

Obsah alkoholu 12,5 %
Obsah kyselin 5,7 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2020
Obsah cukru 2,5 g/l
Viniční trať Pod Pálavou
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

Vinařství Jiří Šilinek Pavlov Logo

Vinařství Jiří Šilinek bylo založeno v roce 1990 a navázali na mnohaletou tradici pěstování révy vinné a výroby vína na Pálavě. Profilují se jako rodinný podnik s roční produkcí do deseti vagónů hroznů. Vinice mají ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích a tyto se vyznačují vysokým obsahem volného vápna v půdě. Tato skutečnost dává vínům nenapodobitelnou minerální dochuť. Vinohrady mají v programu Integrované produkce. Hrozny jsou zpracovány reduktivní metodou. Po alkoholové fermentaci a vyškolení zrají naše vína v ležáckém sklepě. Vína se vyrábějí moderní reduktivní metodou přinášející ovocité aromata. Červená vína se vyrábějí ve vinifikátorech nejprve studenou macerací bez fermentace a následnou teplou fermentací. Tato vína zrají před lahvováním v klasických i barikových sudech. Jsou tradičními výrobci vín ledových a slámových.

Při sběru odrůd révy vinné se snaží o maximálně šetrné zacházení s hrozny. Ty převáží v co nejkratší době z vinice do zpracovatelského sklepa. Vinný mošt lisují v pneumatických lisech po maceraci při zchlazeném rmutu.

Odrůda Pálava byla dokonce vybrána jako mateční vinice pro množení této odrůdy. To je obrovský úspěch a zhodnocení dlouholeté precizní práce.

Šilinek Pavlov Vinařství_1Šilinek Pavlov VinařstvíVinařství Jiří Šilinek Pavlov_1

Zpět do obchodu