Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
3 hodnocení

SUCHÝ poklad z Pálavy

Pálavská sluneční záře uchovaná v kapce průzračné vody, takovému pokladu říkají vinaři VÍNO. Kolekce nejlepších suchých vín od našich vinařů z Pálavy!

Můžeme doručit do:
9.2.2023
Skladem
1 359 Kč / balení 1 123,14 Kč bez DPH

Degustační bedýnka obsahuje 6 x vybrané nejlepší lahvové suché víno od vinařů z Pálavy. Skvělé víno se dokonalým stává, jen pokud jej degustujete ve společnosti lidí, se kterými je Vám pěkně. Proto Vám společně s vínem zašleme i 1x hodnotící degustační kartu.

1) Ryzlink rýnský z Pálavy od Vinařství Ilias z Pavlova je jednou větou víno s hrdě nesoucím odkazem svého „terroir“. Vyznačuje se krásným minerálním charakterem a lahodnou vyvážeností. Extrémní projev buketních látek a minerální svěžesti. Barva vína je zelenožlutá se zlatavými odstíny. Ve vůni můžete hledat nádech po ovocných plodech, ale i kořenité, minerální, zemité, květinové vůně po lipovém květu a lučním kvítí. Ve vůni a chuti můžeme hledat broskev, zelené i žluté jablko, pomeranč, citronovou kůru a příjemnou meruňku. Chuť je zvýrazněna pikantní kyselinkou s vyššími a delikátními aromatickými látkami, jež zaujmou nevtíravým a přece dlouhotrvajícím vjemem. Víno je vhodné ke střednědobé archivaci. Rozhodně jej doporučujeme!

Obsah alkoholu 12,5 %
Obsah kyselin 8,1 g/l
Přívlastek Kabinetní
Ročník 2021
Obsah cukru 5,4 g/l
Viniční trať U tří pannen
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

 

2) Ryzlink vlašský z Pálavy od Vinařství Ilias z Pavlova má světle zelenožlutou barvu a zahrnuje širokou škálu vůní. Díky vápencové půdě, která je pro oblast Pálavy typická, má jemnou vůni podobnou lipovému květu. Víno se vyznačuje silně minerálním charakterem, plným pevné struktury a lahodné vyváženosti. Extrémní projev buketních látek a minerální svěžest. Má plnou, harmonickou chuť, která osvěží příjemnými kyselinkami. Ve vůni a chuti můžeme hledat dále grapefruit, červený rybíz, angrešt, kytice lučního kvítí, hrozinky, sladký citron, medové tóny. Víno je vhodné ke střednědobé archivaci. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější vlašáky jsou z Pálavy, mají zde svůj domov a pokud hledáte ten NEJLEPŠÍ, tak tady je!

Obsah alkoholu 12,5 %
Obsah kyselin 6,9 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2021
Obsah cukru 4,0 g/l
Viniční trať Slunný vrch
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

 

3) Veltlínské zelené z Pálavy od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova je  za nás nejlepší Veltlínské zelené ročníku 2019 v řadě jakostních vín. Do kapsy si bez nadsázky strčí i 3/4 přívlastkových veltlínů. Krásné tělnaté víno s výraznou kořenitou příchutí. Má světle zelenou až zelenožlutou barvu, svěží, pronikavou vůni, střední tělo, svěží, vyváženou chuť s ovocnými tóny a s vyšším obsahem příjemných kyselin. Ve vůni a chuti můžeme hledat lipový květ, jemně hořké mandle, muškátové tóny, pepř a nádech dozrálého exotické ovoce. Neskutečný poměr cena vs. výkon!

Obsah alkoholu 13 %
Obsah kyselin 6,8 g/l
Přívlastek Jakostní víno
Ročník 2021
Obsah cukru 0,3 g/l
Viniční trať Stará hora
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

 

4) Meruňkové víno z jižní Moravy z obce Velké Bílovice je ve vůni krásné osobité a snadno rozpoznatelné víno. Má intenzívní vůně a příjemnou koncentrovanou chuť. Ve vůni a chuti naleznete šťavnaté meruňky, koření, med a citrusové ovoce. Víno je vyrobeno jen z meruněk z Velkých Bílovic a ukrývá v sobě sluneční záři z jižní Moravy. Základem vína je správně nastavené sadařské srdce a za přispění řemeslných zkušeností vinaře z Pavlova vzniká první ročník široko-daleko jedinečného vína.

Obsah alkoholu 9,4 %
Obsah kyselin 8,7 g/l
Přívlastek Bez přívlastku
Ročník 2022
Obsah cukru 3,7 g/l
Viniční trať Velké Bílovice
Barva vína Bílé meruňkové víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

 

5) Ryzlink rýnský z Pálavy od vinařství Kořenek z obce Bavory je ve vůni krásné osobité víno, snadno rozpoznatelné, má příjemné vůně lipového květu a svěže zralou chuť. Ve vůni a chuti můžeme hledat broskev, žluté jablko, pomeranč, citrónovou kůru, mandle a lipový květ. Chuť je zvýrazněna pikantní kyselinkou s vyššími a delikátními aromatickými látkami. Skvělé suché víno králů, ideální pro chuťové buňky, které vědí co chtějí!

Obsah alkoholu 13,0 %
Obsah kyselin 8,2 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2021
Obsah cukru 6,9 g/l
Viniční trať Pod státní
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

 

6) Zweigeltrebe z Pálavy od Vinařství Kořenek z obce Bavory je víno pro milovníky červeného vína dokonalou volbou! Milé překvapení, jak ve vinařství Kořenek překonávají předsudky a jsou schopni vymazlit červené víno do světového formátu! Barva vína je temně rubínově červená, vůně jemná, může připomínat višně a švestky. Chuť velmi jemná, harmonická, s jemnou tříslovinou a určitou přímočaře pevnou řízností. Mile překvapí ovocně kořenitou vůní a hebkou, sametovou chutí. Ve vůni a chuti můžeme hledat ostružiny, višně, višňový kompot, lesní ovoce. Víno je vhodné ke střednědobé archivaci.

Obsah alkoholu 13,5 %
Obsah kyselin 4,9 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2020
Obsah cukru 0,3 g/l
Viniční trať Pod Pálavou
Barva vína Červené víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché
Zpět do obchodu