Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
Neohodnoceno

Cuvée Boží muka - 2022 - Polosuché - Jakostní víno

Cuvée Boží muka z Pálavy od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova je krásným vyrovnaným polosladkým vínem. Pokud holdujete pár kostkám cukru je to skvělá volba!

Můžeme doručit do:
16.4.2024
Skladem
130 Kč / ks 107,44 Kč bez DPH
Šilinek Boží muka
Tip

Cuvée Boží muka z Pálavy od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova je světle zlatožluté barvy. Vůně je jemná, muškátová až kopřivově broskvová. V chuti je víno harmonické, extraktivní, středně plné, hebké, viskózní, s nižším obsahem kyselin. Má květinově-ovocitý charakter s nenapodobitelně pikantní, mírně nahořklou skořicovou chutí. Ve vůni a chuti můžeme dále hledat ořechy, maliny, smetanu. Lahvově zralá vína tvoří výrazné druhotné buketní látky, hodí se k delšímu posezení.

Obsah alkoholu 11 %
Obsah kyselin 6,2 g/l
Přívlastek Jakostní víno
Ročník 2022
Obsah cukru 10 g/l
Viniční trať Stará hora
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Polosuché

 

Vinařství Jiří Šilinek Pavlov Logo

Vinařství Jiří Šilinek bylo založeno v roce 1990 a navázali na mnohaletou tradici pěstování révy vinné a výroby vína na Pálavě. Profilují se jako rodinný podnik s roční produkcí do deseti vagónů hroznů. Vinice mají ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích a tyto se vyznačují vysokým obsahem volného vápna v půdě. Tato skutečnost dává vínům nenapodobitelnou minerální dochuť. Vinohrady mají v programu Integrované produkce. Hrozny jsou zpracovány reduktivní metodou. Po alkoholové fermentaci a vyškolení zrají naše vína v ležáckém sklepě. Vína se vyrábějí moderní reduktivní metodou přinášející ovocité aromata. Červená vína se vyrábějí ve vinifikátorech nejprve studenou macerací bez fermentace a následnou teplou fermentací. Tato vína zrají před lahvováním v klasických i barikových sudech. Jsou tradičními výrobci vín ledových a slámových.

Při sběru odrůd révy vinné se snaží o maximálně šetrné zacházení s hrozny. Ty převáží v co nejkratší době z vinice do zpracovatelského sklepa. Vinný mošt lisují v pneumatických lisech po maceraci při zchlazeném rmutu.

Odrůda Pálava byla dokonce vybrána jako mateční vinice pro množení této odrůdy. To je obrovský úspěch a zhodnocení dlouholeté precizní práce.

Šilinek Pavlov Vinařství_1Šilinek Pavlov VinařstvíVinařství Jiří Šilinek Pavlov_1

Zpět do obchodu