Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
4 hodnocení

Pálava - 2023 - Polosladké - Výběr z bobulí

Pálava jedině z Pálavy a ta NEJlepší je od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova! Pokud milujete polosladké víno, tak tohle je trefa do černého!

Můžeme doručit do:
27.5.2024
Skladem
220 Kč / ks 181,82 Kč bez DPH
2b359fd848b19eb518add54ea0e68c5e
Novinka Tip

Víno Pálava z Pálavy od Vinařství Jiří Šilinek z Pavlova, takzvaně 3P, je víno krásné zlatožluté barvy. Ve vůni jsou plně zřetelné aromatické látky po tramínových předcích. Chuť je plná a dlouhotrvající. Ve vůni a chuti zřetelně najdeme růže, doplněné o vanilkové tóny, koření, muškát, vanilku a šťavnaté mandarinky. Pokud milujete polosladké víno, tak tohle je trefa do černého!

Obsah alkoholu 14,0 %
Obsah kyselin 7,1 g/l
Přívlastek Výběr z bobulí
Ročník 2023
Obsah cukru 30,0g/l
Viniční trať U Božích muk
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Polosladké

 

Vinařství Jiří Šilinek Pavlov Logo

Vinařství Jiří Šilinek bylo založeno v roce 1990 a navázali na mnohaletou tradici pěstování révy vinné a výroby vína na Pálavě. Profilují se jako rodinný podnik s roční produkcí do deseti vagónů hroznů. Vinice mají ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích a tyto se vyznačují vysokým obsahem volného vápna v půdě. Tato skutečnost dává vínům nenapodobitelnou minerální dochuť. Vinohrady mají v programu Integrované produkce. Hrozny jsou zpracovány reduktivní metodou. Po alkoholové fermentaci a vyškolení zrají naše vína v ležáckém sklepě. Vína se vyrábějí moderní reduktivní metodou přinášející ovocité aromata. Červená vína se vyrábějí ve vinifikátorech nejprve studenou macerací bez fermentace a následnou teplou fermentací. Tato vína zrají před lahvováním v klasických i barikových sudech. Jsou tradičními výrobci vín ledových a slámových.

Při sběru odrůd révy vinné se snaží o maximálně šetrné zacházení s hrozny. Ty převáží v co nejkratší době z vinice do zpracovatelského sklepa. Vinný mošt lisují v pneumatických lisech po maceraci při zchlazeném rmutu.

Odrůda Pálava byla dokonce vybrána jako mateční vinice pro množení této odrůdy. To je obrovský úspěch a zhodnocení dlouholeté precizní práce.

Šilinek Pavlov Vinařství_1Šilinek Pavlov VinařstvíVinařství Jiří Šilinek Pavlov_1

Zpět do obchodu