Dovolte nás upozornit i na "Zákaz prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let."
Neohodnoceno

Ryzlink rýnský - 2022 - Suché - pozdní sběr

Ryzlink rýnský z Pálavy od Vinařství Ilias z Pavlova je za nás nejlepší suché víno z Pálavy ročníku 2022. Platí pro něj název KRÁL VÍN od první do poslední kapky!

Můžeme doručit do:
19.6.2024
Skladem
Značka: Ilias - Pavlov
299 Kč / ks 247,11 Kč bez DPH

Ryzlink rýnský z Pálavy od Vinařství Ilias z Pavlova je jednou větou víno s hrdě nesoucím odkazem svého „terroir“. Vyznačuje se krásným minerálním charakterem a lahodnou vyvážeností. Extrémní projev buketních látek a minerální svěžesti. Barva vína je zelenožlutá se zlatavými odstíny. Ve vůni můžete hledat nádech po ovocných plodech, ale i kořenité, minerální, zemité, květinové vůně po lipovém květu a lučním kvítí. Ve vůni a chuti můžeme hledat broskev, zelené i žluté jablko, pomeranč, citronovou kůru a příjemnou meruňku. Chuť je zvýrazněna pikantní kyselinkou s vyššími a delikátními aromatickými látkami, jež zaujmou nevtíravým a přece dlouhotrvajícím vjemem. Víno je vhodné ke střednědobé archivaci. Rozhodně jej doporučujeme!

Obsah alkoholu 12,5 %
Obsah kyselin 8,1 g/l
Přívlastek Pozdní sběr
Ročník 2022
Obsah cukru 5,4 g/l
Viniční trať U tří pannen
Barva vína Bílé víno
Objem 0,75l
Zbytkový cukr Suché

Vinařství Jiří Ilias logo Pavlov 

Vinařství je vskutku rodinného charakteru - veškeré práce zastávají vlastními silami rodinní příslušníci (pravda s občasnou vydatnou výpomocí přátel a známých). Historie vinařství je sice poměrně krátká, ale zato dynamická. Vše začalo jednoho osudového dne v roce 1998, kdy si pan Ilias v malebném Pavlově jako základnu pro své rybářské výpady vyhlédl polorozpadlou chalupu. Stavení společně s bratrem Tomášem přestavěli do dnešní obyvatelné podoby. A když při čekání na nějaký ten úlovek přemýšlel, jak nejlépe zabezpečit početnou rodinu, napadlo ho, že by si mohl zkusit vyrobit vlastní víno. Své první dva demižony vyrobil v roce 2000 u Radka Nepraše, který mu byl ve vinařských začátcích ochotným a trpělivým rádcem.

V roce 2011 bylo ukončeno přechodné období a od té doby vyrábí vína v bio kvalitě. Laicky řečeno, vína neošetřuje chemickými prostředky, ale v boji proti škůdcům, nemocem a nepřízni počasí používá šetrné přírodní přípravky, jako například fenyklový olej, prášek do pečiva nebo vodní sklo, případně povolené ochranné prostředky na bázi síry a mědi.

Jiří Ilias - "K naší filozofii patří také značná míra volnosti, kterou dopřáváme našim zákazníkům. Na našich etiketách totiž nenajdete popis, jaké chutě a vůně v té či oné lahvi hledat. To vše ponecháváme zcela na představivosti, chuťových pohárcích a čichových buňkách milovníků našich vín."

Vinařství IliasVina%C5%99stv%C3%AD%20Ilias%202

Zpět do obchodu